UNIKAT
Z PASJI DO JEDNOŚLADÓW
UNIKAT to wrocławski warsztat kastumujący motocykle głównie w stylu cafe racer i scrambler. Powstał z połączenia pasji do jednośladów i doświadczeń na polu sztuk wizualnych.
W zespole UNIKAT pracują doświadczeni mechanicy i projektanci środków transportu. Wspólnie tuningują i personalizują maszyny, od zabytkowych po fabrycznie nowe egzemplarze. Połączenie umiejętności wszystkich członków ekipy owocuje niepowtarzalnym, doprowadzonym do perfekcji wyglądem oraz niezawodną mechaniką.
To właśnie detale sprawiają, że motocykle Romet wyjeżdżające z garażu UNIKATa stanowią tak spójną i oryginalną całość.
Realizacje
 • Legend 125 by UNIKAT Motorworks
  Nowy model Rometa - Legend 125 stanowi idealną bazę pod budowę wymarzonego custom’u - nie ważne czy bliżej Ci do stylu cafe racer, scrambler czy tracker. Baza jest na tyle uniwersalna, że na pewno wyjedziesz unikatowym cackiem, z uśmiechem na twarzy.
  Nasz garaż Unikat Motorworks, postawił na zbudowanie klasycznego, jednoosobowego cafe racer’a o agresywnym i mrocznym wyglądzie. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby poprawić sylwetkę jeźdźca na bardziej sportową – dzięki obniżeniu kierownicy i odpowiednio wyprofilowanemu nowemu siedzeniu. Wyeksponowane tylne koło i amortyzatory nadają lekkości całej bryle motocykla, a zastosowane oświetlenie LED dodaje nowoczesnego charakteru. Wisienką na torcie jest niepowtarzalne, basowe brzmienie... aż trudno uwierzyć, że to jedyne 125 cm3.
 • Ogar SunofGun
  Przeplecione tylne koło na 18cali nadaje Ogarowi SunofGun proporcje rasowego caferacera.
  Podwyższone siedzisko, kierownica clip-on, zmieniona tylna i obniżona przednia lampa oraz zegary sprawiają, że maszyna nabrała świeżości. Do tego customowa konstrukcja kanapy, brak błotników, tablica na boku , a także przeróbka tylnej ramy oraz wydechu i mamy efekt, z którego jesteśmy naprawdę dumni.
 • Ogar DoubleMacchiato
  Fabrycznie nowy Romet Ogar Cafe przebudowany przez profesjonalny warsztat Unikat Motorworks z Wrocławia. Motocykl „odchudzony” o parę kilogramów, został przeprojektowany aby nie tylko cieszyć oko ale i ucho (zamontowano customowy tłumik o rasowym brzmieniu). Kanapa z prawdziwej skóry, opalany zbiornik, ukryte kierunkowskazy LED (zgodne z przepisami), obniżona lampa przednia i zegary, kierownica typu clip-on i wiele godzin dopieszczania detali...
 • Ogar Espresso
  Najnowsza realizacja na bazie Ogara jest jak mała, czarna kawa która daje solidnego kopa energii. Espresso to klasyczny styl w minimalistycznym wydaniu. Kierownica typu clip-on i kanapa z zadupkiem nadają motocyklowi aerodynamicznego kształtu. Dzięki temu Espresso jest szybki zwinny. Zmiana lampy i kierunkowskazów dodaje motocyklowi niepowtarzalnego szyku o który zawsze dba ekipa Unikata.
 • OGAR HALNY
  Ogar Halny powstał po to by pokazać, że przyjemności z jazdy na fajnym motocyklu nie ogranicza zasobność portfela.

  Powinien być dostępny dla każdego – także tych którzy rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami. Aby nie podnosić kosztów, większość przeróbek w tym modelu to recykling oryginalnych części: przycięte siedzenie, przesunięta lampa i wiele innych których gołym okiem nie widać, ale jednak robią wrażenie. Jedynym nowym elementem jest kierownica od crossa która podnosi wygodę prowadzenia się motocykla. Po ściągnięciu zbędnych gratów motocykl stracił na wadze kilka kilogramów co ma duże znaczenie dla dynamiki jazdy. Ogarowi bardzo do twarzy w bieli która jednocześnie jest świetną bazę do dalszych, autorskich projektów – przykładem jest projekt psa namalowanego na baku.
 • OGAR X
  Ogar X to drugi UNIKATowy projekt na bazie nowego Ogara. Tym razem został dostosowany do eXteremalnych warunków.

  Ze zmian widocznych gołym okiem wymienić można kierownicę i opony od endruo, zielony bak i siedzenie z naturalnej skóry. Reszta to UNIKATowe detale które dodają smaku oraz poprawiają możliwości jazdy w terenie. To maszyna do przecierania nowych szlaków i czerpania przyjemności z jazdy offroad!
Jeśli jesteś zainteresowany to Skontaktuj się z nami
www.1of1.pl
unikat@1of1.pl
512-111-951
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
Wyślij Wiadomość
Gwarantem jakości modyfikacji oraz podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzone modyfikacje jest firma UNIKAT. UNIKAT zobowiązuje się także, iż wprowadzone przez niego modyfikacje tuningowe nie będą wpływać w na obniżenie bezpieczeństwa użytkownika pojazdu. UNIKAT zobowiązuje się także, iż wprowadzone przez niego modyfikacje tuningowe nie będą wpływać na parametry techniczne pojazdu. Strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.