BIKEPACKING. LIFESTYLE: W CO SIĘ UBRAĆ?

17.01.2022

 

Polacy oszaleli na punkcie rowerów, a trend ten dostał jeszcze większych skrzydeł w czasie lockdownu. Widać to nie tylko w sklepach, ale i na ulicach miast oraz turystycznych szlakach. Dwa kółka są wszędzie, a potwierdzają to także dane. Raport przygotowany przez firmę Romet pokazuje, że w tzw. sezonie 65 proc. Polaków deklaruje używanie jednośladów. Jednocześnie blisko połowa (48 proc.) rowerzystów nie wyobraża sobie, że mogłaby zacząć jeździć na rowerze w sezonie zimowym. Ale co jest, a co nie jest sezonem na rower? 

 

 

 

Z sezonem rowerowym jest trochę jak w popularnym powiedzeniu, że pogoda jest zawsze, tylko raz jest słoneczna, a innym razem deszczowa. Sezon na rower może trwać cały rok, wystarczy przełamać stereotypowe myślenie i nieco inaczej przygotować się do przejażdżek. Okazuje się, że 23 proc. rowerzystów korzysta ze dwóch kółek zimą. Romet, polski producent rowerów i lider rynku, zbadał zwyczaje Polaków dotyczące jazdy na jednośladach. Wyniki dają nie tylko ciekawy obraz tego, jak jeździmy, ale są świetnym punktem wyjścia do zmiany nawyków. Mamy dla was kilka porad, dzięki którym jednoślad będzie waszym towarzyszem przez cały rok. 

Można zaobserwować coraz większe zainteresowanie formą turystyki rowerowej jaką jest zimowy bikepacking. Na takich wyprawach doskonale spiszą się rowery typu „gravel”. Jest to dobry wybór ze względu na wydłużający się sezon i łagodniejące warunki pogodowe.

Więcej:https://noizz.pl/lifestyle/rower-zima-czemu-nie-wystarczy-pamietac-o-kilku-rzeczach/bcper7s

 

700D