BIKE ATELIER MTB. SUKCESY ROMET FACTORY TEAM

31.10.2018

Bike Atelier Maraton w kolarskim kalendarzu istnieje od niedawna, ale z roku na rok coraz bardziej się rozwija ściągając nowych pasjonatów kolarstwa górskiego. Maratony rozgrywane są na Śląsku, gdzie nasz Team ma swoją małą reprezentację, dlatego  w całym cyklu ścigało się jedynie 10-ciu kolarzy. W tym sezonie organizator przygotował aż 10 edycji, które udało się zaliczyć trzem naszym  zawodnikom. Natomiast w całym cyklu Romet Factory Team zaliczył 62 osobo-starty. 
Trasy maratonu Bike Atelier są stosunkowo płaskie, ale nie zabrakło kilku edycji w Beskidach, które należały do dość trudnego terenu. Wyścigi w Żywcu, Brennej czy Ustroniu były ciężkie ale dzięki temu dały poczuć też prawdziwą radość czerpaną z pokonywania wymagającego terenu MTB. Cykl oferuje 3 dystanse PRO, HOBBY, FAMILY dzięki czemu każdy znajdzie coś na swoje możliwości. Najlepszymi reprezentantami naszej drużyny okazali się Tomasz Kamiński i Katarzyna Pietrowska. Kasia zdobywa pierwsze miejsce w kategorii K2 i 5 miejsce OPEN kobiet na dystansie Hobby, natomiast Tomek kończy maraton na czwartym miejscu w kategorii M3 na najdłuższym dystansie PRO.
Jako drużyna ROMET FACOTRY TEAM zajmuje 10 miejsce OPEN wśród blisko 50 wszystkich sklasyfikowanych.
W poszczególnych cyklach, głównie za sprawą świetnej jazdy Kasi zawodnicy zdobyli 7x wygrana + 3x drugie miejsce czyli 10x w TOP3 
W kategorii 2x 5m. podium zdobywa Olek z Tomaszem co dało  w sumie 12 x wyście na podium.
Przez całą edycję nasi zawodnicy pokonali 2961km wyścigowych i zrobili 48121metrów przewyższeń (ponad 5x Everest)
W przyszłym sezonie planujemy ekspansję w tym cyklu i zwiększenie ilości startujących zawodników na Bike Atelier MTB Maraton.

 

Zdjęcia:

www.pause.pl

www.fotokompozytor.pl

wstecz
700D