Cykl wyścigów szosowych VIA Dolny Śląsk dojechał do mety!

26.10.2018

W tym roku na cykl składało się 8 imprez rozgrywanych z 2 dystansach. Krótszy to FUN średnio ok. 50km, a dłuższy PRO ok. 90km. Cykl Via połączył się z cyklem SZOSOWY Klasyk, który organizuje Grabek Promotion więc można liczyć zarówno na płaskie trasy dla sprinterów jak i te górskie np. w Szklarskiej Porębie gdzie do finiszu prowadzi ponad 10km podjazd o średnim nachyleniu 5%.  W całym cyklu wystarowało ponad 3520 osób co daje średnią ponad 437 na jeden cykl.

Romet Factory Team wystąpił we wszystkich edycjach, a co najmniej jeden start zaliczyło 25-ciu zawodników, z czego aż 16-tu osób zrobiło klasyfikację generalną cyklu.
W 8 edycjach wystartowaliśmy w sumie 109 razy i byliśmy jedną z najliczniejszych drużyn. Co prawda nie wygraliśmy drużynowo ale na dystansie FUN zajęliśmy 2 miejsce na 20 sklasyfikowanych drużyn a na dystansie PRO 4 miejsce na 40 sklasyfikowanych drużyn

W wszystkich edycjach mieliśmy 3 wygrane kategorie, a co za tym idzie mamy 3 żółte koszulki bo po każdym wyścigu najlepsi nagradzani są właśnie koszulkami w żółtym kolorze - niczym na Tour de France -  podsumowują zawodnicy Romet Factory Team. 

 

Ilości poszczególnych miejsc: 8x drugie miejsce / 8x 3 miejsce / 10x czwarte miejsce / 3x piąte miejsce 
W sumie nasi zawodnicy wchodzili 19 razy na podium, a w każdej edycji nagradzanych było 3 najlepszych zawodników w każdej kat.

Najlepszym wyścigiem był dla Romet Factory Team etap w Miliczu w którym zdobył 4 miejsca na podium w tym 2 wygrane Darka Spychała i Doroty Janusz. W Sobótce z finiszem w rynku swoją wygraną dorzuca Łukasz Trepka.

Łukasz Trepka okazał się najlepszy na dystansie FUN w kategorii M3 zdobywając pierwsze miejsce  w swojej kategorii wiekowej.

Pozostałe osoby dekorowane w klasyfikacjach generalnych to:
Klaudia Petters: 2m na dystansie PRO w kategorii K2
Tomasz Harkawy : 2m na dystansie FUN w kategorii M4
Krzysztof Bukraba : 4m na dystansie FUN w kategorii M3
Dorota Janusz : 5m na dystansie FUN w kategorii K3
Ryszard Grygonis: 5m na dystansie PRO w kategorii M6
Łukasz Młynarski: 6m na dystansie PRO w kategorii M3
Damian Jędrzejewski : 7m nna dystansie FUN w kategorii M3
Jacek Jankowski: 8m na dystansie FUN w kategorii M3
Wojciech Bączek : 10m na dystansie FUN w kategorii M4

We wszystkich 11 edycjach zawodnicy przejechali 5686km wyścigowych

wstecz
700D