DAGGER – AUTORSKI PROJEKT I NOWE WCIELENIE ENDURO W KOLEKCJI ROMET 2021

21.08.2020

ROMET Dagger to propozycja dla użytkowników jeżdżących w enduro i trail. Założeniem projektu było stworzenie ramy do rowerów tego segmentu, która dzięki radykalnej geometrii oraz zaletom kół w rozmiarze 29 cali pozwoli stworzyć skuteczny rower wyścigowy przy nieco mniejszym skoku zawieszenia niż w większości rowerów tego typu. Tego typu rower doceni z pewnością wymagający i doświadczony rider/endurowiec, ale również wszystkie te osoby, które poszukują bardziej ekstremalnych wyzwań. Takie podejście, wprowadzenia zupełnie nowego, świeżego modelu sprawi, że model ten będzie nie tylko atrakcyjny ale i mocno konkurencyjny w grupie rowerów enduro.

Design tego modelu powstał z zamiarem zbliżenia jego linii ramy do klasycznego roweru MTB. Dzięki klasycznej linii ramy, również prostota konstrukcji miała duże znaczenie przy projektowaniu tego modelu. Model Dagger MTB enduro jest zdecydowanie odpowiedzią na potrzeby rynku, który rozwija się i ewoluuje.

Na rynku w sprzedaży dostępne będą dwa modele. W modelu Dagger 1, w którym zastosowaliśmy napęd Shimano Deore 6000 o rozpiętości kasety 10-51T oraz Dagger2, który wyposażyliśmy w pełną grupę Shimano Deore XT, a za amortyzację odpowiedzialny jest Rock Shox.

 

700D