E-BIKES NOWOŚCI 2021

15.09.2020

Rynek rowerów elektrycznych rozwija się intensywnie, oferując nowe technolgiczne rozwiązania. Mocnym argumentem, który stoi za wyborem roweru elektrycznego jest przyjemność z jazdy na dużo wyższym poziomie niż tradycyjnym rowerem. Dodatkowo również to, że w zasadzie każdy, dzięki elektrycznemu wspomaganiu może pokonywać bez wysiłku zdecydowanie więcej kilometrów. E-bikes poprzez zastosowane technologie wyraźnie zwiększają i potęgują wszystkie dotychczasowe aspekty związane z jazdą na rowerze - to powód, dla którego rower elektryczny jest wybierany przez coraz większą grupę użytkowników.

To segment rowerów, któremu poświęcamy dużo uwagi i stale pracujemy nad rozwojem modeli w naszej ofercie. Romet jako jeden z pierwszych producentów wprowadził ofertę rowerów elektrycznych na rynek w Polsce. Posiadamy wiedzę w projektowaniu oraz doświadczenie w produkcji rowerów elektrycznych. Dodatkowo po raz pierwszy w wybranych modelach na sezon 2021 zastosowaliśmy ramy produkowane w Polsce. Romet E-BIKES 2021 to kolekcja, która uwzględnia zmiany stosowane w technologii i trendach rowerów elektrycznych. Zmiany, które wprowadzamy są istotne: do nowej kolekcji weszły modele z silnikiem centralnym i baterią zintegrowaną z ramą. To rozwiązanie zastosowaliśmy w najpopularniejszych modelach sprzedażowych z grup City, Cross i Trekking opartych na dwóch systemach silników: Bafang i Shimano. SHIMANO STEPS to wysokiej klasy, kompletny system stosowany w rowerach elektrycznych.

System SHIMANO STEPS pozostaje w ścisłej kompatybilności z pozostałymi grupami osprzętowymi marki Shimano, która posiada największe doświadczenie na polu komponentów rowerowych. Możliwości konfiguracji roweru rosną wraz z zastosowaniem grupy Di2, gdzie zarówno komponenty, jak i napęd mogą być sterowane z poziomu wspólnej platformy. BAFANG jest jednym z wiodących dostawców systemów napędowych w branży i obecnie globalnym dostawcą kompletnych systemów. Oferuje nie tylko wysokiej jakości silniki, ale także pełną gamę komponentów. Bafang to gwarancja trwałości oraz bardzo dobrego stosunku ceny do jakości. Absolutną nowością w grupie E-MTB jest karbonowy model ERM 205 CARBON. W nowy sezon wchodzi również sprawdzony model enduro ERE 505 oraz doceniane już ERE 501 i ERM 205. Nowoczesna geometria modeli E-MTB w połączeniu z wyposażeniem w wysokiej klasy komponenty to propozycja, które sprosta wysokim wymaganiom użytkowników. Nową grupą, w ofercie naszych rowerów elektrycznych są E-CROSSY Orkany, powstały w odpowiedzi na zmieniające się trendy w rozwoju rowerów elektrycznych. Nowe modele wyposażyliśmy w baterię w pełni zintegrowaną z ramą oraz system elektryczny BAFANG. W E-TREKKINGACH Wagant i Gazela zastosowaliśmy system Bafang w wersji silnika zarówno centralnie zintegrowanego w ramie, jak i ze wspomaganiem wbudowanym w tylnej piaście. Modele ERT 105 w wersji damskiej i męskiej posiadają system Shimano Steps E5000. Modele E-CITY to klasyczne e-bikes Legend, Metron, ERC 101, ERC 201 wyposażone w nowoczesne systemy zarówno Shimano Steps i Bafang. Kolekcję wyróżnia nowoczesny design, wysoka funkcjonalność oraz atrakcyjne ceny.