Historia Marki

Marka

Romet jest największym polskim  producentem rowerów i  kultową marką obecną na rynku rowerowym od 1948 roku. Doskonale łączy w sobie wartość historii z nowoczesnością, jest jedną z najsilniejszych polskich marek z tytułem Superbrands w kategorii: Sport i akcesoria sportowe. Obecnie Romet należy do grupy najważniejszych producentów rowerów w Europie.

R&D

Tworzymy nasze rowery w pełnym procesie produkcyjnym -  od projektu, przez wydruk ramy 3D, laboratoryjne testy komponentów rowerowych aż po produkcję ram. W Polsce produkowane są nie tylko ramy, ale również obręcze i koła. Technologia produkcji ram na zautomatyzowanych liniach pozwala zdecydowanie skrócić cały proces powstawania roweru, gwarantuje też pełną kontrolę zarówno nad jakością jak i pełnym procesem produkcyjnym.

Połączenie działu badawczego z produkcją, pozwala optymalizować założenia konstrukcyjne już na etapie projektowania. Specjalistyczna infrastruktura badawcza oraz innowacyjna technologia, m.in.: skanowanie 3D, druk 3D, analiza MES oraz oprogramowanie CAD, mają wymierny wpływ na końcową jakość produktu. Dzięki drukarkom 3D wyprodukowanie modelu ramy pozwala znacznie przyspieszyć proces wdrożenia jej do produkcji. Na kolejnym etapie realizowany jest wzór, który następnie jest testowany w laboratorium oraz w terenie. Jeżeli przejdzie pomyślnie wszystkie testy – trafia do seryjnej produkcji.

 

Technologia: Przemysł  4.0

Zrobotyzowane linie produkcyjne integrują ze sobą świat maszyn przemysłowych wykorzystywanych do produkcji ram rowerowych ze światem cyfrowym.

 

Potencjał produkcji

Nowoczesna fabryka rowerów Romet pozwala produkować sprzęt najwyższej jakości. W naszych  fabrykach produkujemy rocznie ok. 400 tys. rowerów, co stanowi 1/3 całej produkcji w Polsce. Fabryki Romet zlokalizowane są w siedzibie głównej w Podgrodziu k/ Dębicy oraz w Jastrowiu na północy Polski wraz z centrum logistycznym w Kowalewie. Ich łączna powierzchnia to 65 tys. m kw. Znaczną część całej produkcji stanowi eksport rowerów na rynki Europy Zachodniej. Aktualnie rowery z fabryki Romet sprzedawane są na 50 rynkach na świecie.

700D