Jak dobrać rozmiar ramy roweru MTB?
Rozmiar roweru określony jest przez długość rury podsiodłowej. To odległość od środka supportu do obejmy wspornika siodła. Tradycyjnie ten rozmiar wyrażony jest w calach. To jaki rodzaj roweru wybierzesz ma wpływ na rozmiar roweru. Dlatego też, ramy rowerów z różnych kategorii mogą być przeznaczone dla użytkowników o różnym wzroście, mimo tej samej nominalnej wysokości ramy. Z tego względu na ramach umieściliśmy tez oznaczenia S/M/L/XL co pozwoli na łatwiejsze dobranie rozmiaru ramy.
wzrost [cm]
rozmiar ramy [cale] rozmiar ramy
158 - 168
15” - 16” S
168 - 178
17” - 18” M
178 - 185
19” - 20” L
185 - 193
21” - 22” XL
Zwiń informację
liczba biegów 11-30
rozmiar ramy 14"-21"
wielkość koła 26"-29"
ramy męskie i damskie
Wszystkie rodzaje ram
męskie
damskie
Wszystkie wielkości ramy
14"
15"
15.5"
16"
16.5"
17"
18"
19"
20"
21"
ENDURO
Rowery enduro to dynamika, doskonała trakcja i stabilność przy każdej prędkości. Dzięki kolejnej generacji systemu zawieszenia Swift Link nasz Tool to optymalne narzędzie do najcięższych górskich wypraw. Skuteczny na podjazdach, szybki na zjazdach, dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Romet Tool posiada dokładnie to, czego potrzebujesz w nowoczesnej maszynie enduro. Ponad sześć cali skoku i nowe zawieszenie Swift Link gwarantują świetną przyczepność i łatwość w pokonywaniu przeszkód. Geometrię Tool’a zaprojektowaliśmy tak, aby wykorzystać potencjał kół 27,5 cala i uzyskać dynamikę oraz zwrotność w każdym terenie.
ALL MOUNTAIN
Modele z grupy all mountain nie zmuszają Cię do kompromi¬sów. Oferują przyjemność zjeżdżania oraz łatwość w poko¬nywaniu podjazdów. Romet Key łączy w sobie zalety kół 29 cali, z nowoczesnym zawieszeniem wykorzystującym potencjał systemu Swift Link. Pięć cali skoku to optymalna wartość dla dobrego roweru szlakowego. Prostotę i minimalizm trailowych hardtaili najlepiej podkreśla model Jig, którego konstrukcja zapewnia świetną zabawę na single trackach. W tym sezonie dołącza kolejny model Jig Plus z oponami w tym standardzie i powiększonym skokiem widelca, zapew-niającymi jeszcze większą przyczepność i pewność prowadze¬nia.
XC / TRAIL
Nasze rowery Cross Country powstały z myślą o wygrywaniu. Niezależnie od stawki o jaką walczysz, niska waga, dynamika i precyzja prowadzenia to najbardziej pożądane cechy, które odnajdziesz w modelach Monsun i Mustang. Wysokiej klasy włókna węglowe, lekkie aluminium i starannie dobrane kom¬ponenty to gwarancja, że nasze rowery sprawdzą się w kluczo¬wych momentach rywalizacji. Monsun to zupełnie nowa konstrukcja stworzona po to, aby dać Ci rower niezwykle skuteczny i szybki. Mustang to pełny potencjał sportowych możliwości. Lekka i sztywna aluminiowa rama sprawdzi się podczas codziennych treningów, jak i na trasie maratonu.
MTB
Seria rowerów MTB Rambler została stworzona z myślą o tych, którzy poszukują ciekawych tras poza utwardzanymi drogami, ale chcą zachować więcej komfortu niż w typowo sportowych modelach XC. Nasze rowery MTB dzięki szerokiej gamie do¬stępnych opcji pozwalają Ci dobrać ramę, osprzęt i rozmiar kół na miarę Twoich potrzeb.
LADY
Nowa generacja Jolene to odpowiedź na potrzeby kobiet ocze¬kujących stylowego i wygodnego roweru górskiego. Geometria ram dostosowana do anatomii kobiet zapewnia pełną kontrolę nad rowerem, w każdych warunkach. Rowery zbudowane na zróżnicowanym osprzęcie oraz standardach kół 26 i 27,5 cala pozwalają wybrać rower o charakterze uniwersalnym, jak i ze sportowym zacięciem.