Jak dobrać rozmiar ramy roweru ROAD?
Dopasowanie ramy przekłada się na ergonomię i możliwość pełnego wykorzystania potencjału rowerzysty. Wysokość ramy musi zapewniać dostateczny dystans pomiędzy górną rurą ramy a kroczem. Ma on pozwolić na bezpieczne zeskoczenie z pedałów bez przykrych konsekwencji.

Przygotowaliśmy sugerowane rozmiary ram rowerów szosowych wg. ogólnej klasyfikacji (opartej jedynie o wzrost). Należy jednak pamiętać, iż jednym z czynników definiujących odpowiedni rozmiar ramy jest m.in. długość nogi. Należy sprawdzić w sklepie dopasowanie ramy.
Wzrost
Rama
152
14"
157
15"
162
16"
167
17"
172
18"
175
19"
177
20"
182
21"
Zwiń informację
liczba biegów 18-24
rozmiar ramy 50cm-58cm
wielkość koła 28"
ramy męskie i damskie
Wszystkie rodzaje ram
męskie
damskie
Wszystkie wielkości ramy
50cm
51cm
52cm
54cm
56cm
57cm
58cm
ROAD
Kolekcja rowerów szosowych konsekwentnie się powiększa i rozwija zgodnie z trendami, które da się zauważyć na światowym rynku. Wraz z sukcesami Polaków na szosie rośnie zainteresowanie tego typu sprzętem w naszym kraju. Nie tylko jednak w wariancie supersportowym, dlatego też w nowej kolekcji obok wyczynowego i karbonowego Huragana 5 znalazły się modele aluminiowe, o różnych wariantach wyposażenia, ale też nowość - rower szosowy na tarczówkach. Nowości to aluminiowe Huragan 4 i Boreas, czyli komfortowy model na hamulcach tarczowych, pozwalający na użycie szerokich opon szosowych. To propozycja dla tych, którzy niekoniecznie jeżdżą tylko po asfalcie, bo dzięki wyprostowanej pozycji pozwala na nieskrępowane połykanie kilometrów. W ofercie Rometa po raz pierwszy znalazła się szosówka Fen - model zaprojektowany specjalnie dla kobiet.