MTB Sudety 2018

19.10.2018

Puchar Strefy MTB Sudety oferuje startującym zawodnikom najlepsze trasy MTB o dużym stopni trudności, a trasy zlokalizowane są na Przedgórzu Sudeckim w dokładnie w Górach Sowich, gdzie odbywa się znaczna większość wyścigów. Strome podjazdy, techniczne zjazdy i single przyciągają zawodników szukających prawdziwych wrażeń kolarstwa górskiego. Na starcie zawodów pojawiają się zawodnicy ze ścisłej czołówki kraju takich jak JGB2 oraz zawodnicy z sąsiadujących Czech. Kameralna oprawa imprezy, jak i ciągły rozwój Strefy Sudety powoduje, iż impreza wyróżnia się jakością przygotowania. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach MINI ok. 25km oraz MEGA ok 50km (często jest to druga pętla mini). Klasyfikacja generalna obejmuje 6 najlepszych, ukończonych startów spośród 8 edycji zawodów. 
Świetnie oznakowane trasy o różnym stopniu trudności zadowolą nawet najbardziej wybrednych kolarzy. 
W tym cyklu wystartowało w sumie 19 naszych zawodników, a we wszystkich edycjach mieliśmy 54 osobo-starty.
Jedenaście razy nasi zawodnicy stawali na podium TOP3, a tak rozkładała się ilość poszczególnych miejsc:
1x wygrana 
9x drugie miejsce 
1x trzecie miejsce 
Do tego 7x czwarte i 6x piąte miejsce pokazuje, ze nasi zawodnicy naprawdę świetnie radzili sobie na tych trasach.
Trzech zawodników zostało sklasyfikowanych na podium w klasyfikacjach Generalnych całego cyklu. Nasza srebrna drużyna to:
Michał Decewicz 2 miejsce w kat. M2 na dystansie MINI
Tomasz Pietraho 2 miejsce w kat. M4 na dystansie MEGA 
Andrzej Zieliński 2 miejsce w kat. M5 na dastanie MEGA

Strefa MTB Sudety została uhonorowana przez Polską Organizację Turystyczną Wyróżnieniem w konkursie zwanym „Turystycznym Oscarem” za „Najlepszy Produkt Turystyczny 2016”, a także będące częścią naszej Strefy „Trasy Enduro Srebrna Góra” otrzymały tytuł nadawany przez Rowerowe Podhale „Najlepszych Tras Enduro” w Polsce.

wstecz
700D