MUSTANG FLEX Z AMORTYZACJĄ SOFTTAIL SYSTEM WCHODZI NA RYNEK!

18.08.2020

Z prawdziwą satysfakcją włączyliśmy do kolekcji rowerów Romet 2021 zupełnie nowy model, nad którym prace trwały od dwóch lat. Romet Mustang Flex z amortyzującym systemem Softtail i nowoczesną geometrią to duży krok w udostępnieniu tego technologicznego rozwiązania szerokiemu gronu użytkowników. Ramę tego modelu już wdrożyliśmy do produkcji w Polsce.

Romet Mustang Flex został zbudowany na ramie, którą wyróżnia maksymalna efektywność połączona z prostotą konstrukcji. Efektywność tego rozwiązania polega na tym, że rower pokonuje najtrudniejszy teren bez strat energii rowerzysty. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki wysokim parametrom kinematycznym zawieszenia przy maksymalnie prostej konstrukcji całej ramy. Istotną cechą jest również zintegrowany design.

Aby osiągnąć ten rezultat zaangażowaliśmy designerów i inżynierów od kinematyki, a ich z kolei założeniem było stworzenie ramy, w taki sposób aby elementy zawieszenia w tym wypadku tzw. „link" był wkomponowany w ramę. Górny profil jest spójny liniowo z górnym profilem wahacza tak, aby z perspektywy tworzył ciągłą linię ramy. Ważną cechą jest również dostęp do regulacji dampera (amortyzatora). Otwartość przedniego trójkąta ramy sprzyja łatwemu dostępowi do jego ustawień i nie koliduje on z możliwością montażu klasycznego bidonu.

Do budowy ramy zastosowaliśmy specjalnie opracowany stop aluminium, który równie dobrze sprawdza się jak kompozyt węglowy. Tylny trójkąt ma wbudowany 25 milimetrowy elastomer, który bardzo dobrze tłumi nierówności oraz wyraźnie poprawia komfort jazdy w terenie. Zawieszenie jest praktycznie bezobsługowe, co jest dużą zaletą tego systemu.

Romet Mustang Flex w ofercie na sezon 2021 to dwa modele: Mustang Flex 1 wyposażony w kompletną grupę Deore i Mustang Flex 2, w którym zastosowaliśmy napęd Shimano w wariancie 1×11. Model ten został przetestowany w testach laboratoryjnych jak i rzeczywistym terenie - spełnia najwyższe kryteria użytkowe tego typu konstrukcji. Zawodnicy Romet Factory Team oraz branżowe media, które miały okazję testować Mustanga Flexa podkreślają skuteczność naszych rozwiązań. W trudnym terenie, Softtail system tłumi nierówności i zdecydowanie podnosi komfort jazdy.

700D