NOWOŚCI ROMETA 2016 NA EUROBIKE
04.09.2015

Eurobike, największe europejskie targi rowerowe są dla producentów najlepszą okazją do zaprezentowania nowych modeli.

W 2016 Romet  wprowadza na rynek dwa nowe rowery ścieżkowe  Jig i Mattock. Nowościami w szosie są aluminiowe Huragan 4 i Boreas - wyspecjalizowany do jazdy po drogach szutrowych. W ofercie Rometa po raz pierwszy znalazła się szosówka Fen – model zaprojektowany specjalnie dla kobiet.

Rower Jig to hartdtail na kołach 29”, wyposażony w widelec ze skokiem 120mm, model o agresywnej geometrii. Mattock stanowi uzupełnienie modelu Key ze znanym zawieszeniem Swift Link w wersji 140 mm i na kołach 27,5”. Zarówno Mattock jak i Key dostępne są w dwóch wariantach wyposażenia, oznaczonych odpowiednio 1 i 2. Nowy, sztywny twentyniner Jig o skoku 120 mm doskonale uzupełnia kolekcję all mountain. W drugi sezon modele enduro  z serii Tool wkraczają udoskonalone. Bez zmian pozostały cechy charakterystyczne, takie jak zawieszenie z tzw. wirtualnym punktem obrotu Swift Link i skok 160 mm. Swift Link, stosowany we wszystkich naszych rowerach amortyzowanych, pozwala na uzyskanie maksymalnej czułości zawieszenia bez straty energii wynikającej z pedałowania.  Dla fanów ścigania w cross country i maratonach oraz tych, którzy aspirują do bycia zawodnikami i stawiają dopiero pierwsze kroki na drodze do podium, przygotowaliśmy całą serię rowerów górskich z przednim amortyzatorem zgrupowanych pod kategorią XC . Jej ukoronowanie stanowią modele do ścigania Monsun, włącznie z topowym modelem na karbonowej ramie. Zadbaliśmy  o to, by ułatwiony był również dobór rozmiarów i powiększyliśmy ilość dostępnych rozmiarów ram Mustangów, dodanie mniejszych sprawia, że dobór rozmiaru właściwego dla użytkownika będzie jeszcze łatwiejszy – podkreśla  Marcin Skiba Product Manager.

Od lat popularne rowery trekkingowe Waganty i Gazele przygotowane w wersji na rok 2016 wnoszą nie tylko wszechstronność i komfort, ale też nowy kształt ram, malowanie i zastosowane technologie.
W City 2016 znalazły się dwa zupełnie nowe rowery z kategorii utylity Retro i Cameo oraz Fit szybki Mistral Cross.

Najnowszą kolekcję rowerów Rometa będzie można zobaczyć już wkrótce w Kielcach podczas targów Bike Expo 24-26 września. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska/ Hala F.