ROMET
FACTORY
TEAM

Romet Factory Team to zupełnie nowa odsłona drużyny kolarskiej, wyróżniająca się wśród zawodniczych teamów w Polsce i Europie. Zawodnicy RFT rywalizują w najważniejszych wyścigach kolarskich XC, Enduro, DH i szosowych organizowanych w Polsce. Dużą rolą zawodników fabrycznego Teamu Romet jest ich czynny   udział w tworzeniu kolekcji rowerów, budowaniu topowych modeli oraz testowaniu w terenie  wprowadzanych nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.

Rezultatem są natychmiastowe informacje zwrotne przekazywane do działu R&D oraz zespołu fachowców odpowiedzialnego za wdrożenie rowerów do produkcji. Ta bardzo ważna współpraca ostatecznie ma wpływ na modele, które znajdą się finalnie w kolekcji. Pozwala też na gruntowne sprawdzenie rowerów w każdym terenie i testowanie w ekstremalnych warunkach modeli topowych, strategicznych dla marki, ważnych dla rozwoju rynku, oczekiwanych przez klienta ostatecznego.

W sezonie 2019 drużyna Romet Factory Team wystartowała w ponad 100 wyścigach, zaliczając ponad 700 osobo-startów, które przełożyły się na rewelacyjne wyniki: 230 miejsc na podium w TOP 3 z czego, aż 75 to wygrane. Imponująca jest liczba wszystkich dekoracji a tych jest do tej pory 305. Osiągnięcia to 6 różnych medali rangi Mistrzostw Polski, a w największym cyklu maratonów MTB czyli BIKE MARATON zapewnione podium w klasyfikacji generalnej drużynowej i ogromne szanse na jej wygranie. To rezultat spektakularny, wynikający ze strategii, ale przede wszystkim bardzo dużej aktywności zawodników. Romet Factory Team postrzegany jest jako czołowy team w Polsce.

Nasi zawodnicy regularnie zajmują czołowe lokaty w swoich kategoriach. Drużyna Romet Factory Team wystartowała już w ponad 100 wyścigach, zaliczając ponad 700 osobo-startów, co przełożyło się do tej pory na wynik 230 miejsc na podium w TOP 3 i 305 zwycięskich dekoracji. Mamy już w tym sezonie 6 różnych medali rangi Mistrzostw Polski, a w największym cyklu maratonów MTB czyli BIKE MARATON zapewnione podium w klasyfikacji generalnej drużynowej i ogromne szanse na jej wygranie.

Bardzo dobre wyniki, pasja i emocje budują i przyciągają dużą
uwagę całego środowiska rowerowego. Romet Factory Team
postrzegany jest jako czołowy team w Polsce.

700D