PIEKIELNY FINISZ BIKE MARATONU W OBISZOWIE

12.08.2016

Karuzela wyścigowa na Bike Maratonie nie zwalnia tempa! Ósma edycja cyklu zawitała do Obiszowa. Na urozmaiconej interwałowej trasie Bike Parku MTB Obiszów rozegrał się piekielnie szybki wyścig z niezwykle dynamiczną i emocjonującą końcówką, w której Bartek Janowski wywalczył 2 miejsce Elita/Open na najcięższym dystansie Giga!

Bartek krótko opisał rywalizację:

„Do Bike Maratonu w Obiszowie nastawiony byłem trochę sceptycznie, gdyż zapowiadał się płaski i nudny wyścig. Jednak w trakcie rywalizacji okazało się, że było zupełnie na odwrót. Trasa zmagań miała charakter interwałowy. Szerokie fragmenty poprowadzone szutrowymi drogami poprzetykane były ciekawymi krętymi ścieżkami prowadzącymi stromo góra-dół. Dzięki temu zmagania miały charakter podobny do klasycznych wyścigach szosowych. Było szybko i dynamicznie. W szerokich partiach każdy walczył ile sił w nogach o jak najlepszą pozycję w stawce przed wjazdem w wąskie gardło selekcji, gdzie peleton rozrywał się i można było stracić kontakt z konkurentami. Generalnie trzeba było się umieć znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i cały czas kontrolować sytuację, co było utrudnione rwanym, momentami zawrotnym tempem jazdy.

Kluczowym fragmentem wyścigu była selektywna końcówka trzeciego okrążenia, ostatniego, jakie mieliśmy do pokonania na 71 kilometrowej trasie dystansu Giga, gdzie o wygraną walczyłem wraz z Wojtkiem Halejakiem JBG-2 Professional MTB Team oraz Pawłem Kowalkowskim z Kross Centrum Rowerowe. Lecieliśmy w trójkę przez las z mocnym impetem, wymieniając się pozycjami. Było bardzo kontaktowo i liczyły się dosłownie ułamki sekund. Ostatnie 3 kilometry każdy z nas generował już maksymalną moc pędząc naprzemiennie pod górę i w dół interwałowego terenu. Nie było taryfy ulgowej. Na metę wpadłem na drugim miejscu 6 sekund za Wojtkiem. Niewiele zabrakło, ale było super a Wojtkowi oczywiście gratuluję wygranej! :).”

wstecz
700D