POLSKA PRODUKCJA RAM ROWEROWYCH ROMET

27.09.2019

Jak podkreśla magazyn Bike World: Polska fabryka, w której wytwarzane są ramy marki Romet, została wyposażona w najnowocześniejszy park technologiczny. Produkcja ram Rometa odbywa się na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych, co stanowi innowację na skalę światową i wpisuje się w założenia przemysłu 4.0.

Idea ta opiera się na integracji maszyn i systemów, która umożliwia zwiększenie wydajności wytwarzania oraz elastyczne zmiany asortymentu. Stosowanie precyzyjnych technologii obróbki profili pozwala na uzyskanie wyjątkowej estetyki oraz maksymalnej powtarzalności procesu spawania, co przekłada się na wytrzymałość ram. Romet cały czas pracuje nad innowacyjnością swoich produktów. W sezonie 2020 do produkcji wprowadza dwie zupełnie nowe ramy (o roboczych nazwach Flex i Enduro / Trail).

Produkując w Polsce mamy kontrolę nad jakością i pewność, że produkt finalny posiada najlepsze możliwe parametry. Patrząc z pozycji producenta, dla wszystkich dużych firm produkujących rowery w Europie, moment uruchomienia w Polsce zrobotyzowanej produkcji ram jest niewątpliwie przełomowy. Już w kolekcji rowerów Romet 2020 zastosujemy kilka nowych ram w naszych najpopularniejszych modelach. Rozpoczęcie produkcji ram w Polsce gwarantuje nam pełną kontrolę zarówno nad jakością materiału i technologii, jak i nad samym procesem produkcyjnym. Mamy pewność, że uzyskujemy produkt najwyższej jakości, dlatego podjęliśmy decyzję o udzieleniu dożywotniej gwarancji na nasze ramy”– zaznacza Grzegorz Grzyb. Więcej w artykule: https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/wydarzenia_i_biznes/18113/polska_produkcja_ram_rowerowych_romet