PUCHAR SZLAKU SOLNEGO W ORAWCE

26.08.2016

W ubiegłą niedzielę w Orawce rozegrano wyścig Cross Country z serii Puchar Szlaku Solnego. Uczestnicy ścigali się na terenie wyciągu narciarskiego, w rejonie, gdzie przed laty odbywał się kultowy maraton MTB, jeden z najtrudniejszych w Polsce – Danielki Bike Extreme.  Trasa zawodów o górskim profilu była bardzo wymagająca pod względem kondycyjnym. Nas starcie zmagań stawił się Maciej Jeziorski. Nasz zawodnik nie zawiódł i metę wyścigu Elity przekroczył na pierwszym miejscu.

Relacja Maćka:

„Puchar Szlaku Solnego - fajny cykl imprez XC z bogatą historią. Lubię tu przyjeżdżać.  Zawsze wymagające trasy, przyjemna  atmosfera i dobra organizacja. Do Orawki pojechałem z prostym założeniem - mocno się zmęczyć i "dobić" nogi. Start mniej istotny pod kątem wyniku, potraktowany, jako mocne  dopełnienie ostatnich treningów.

Na starcie w Elicie mężczyzn,  całe pięć osób.  Trzeba przyznać, że mało imponująca liczba uczestników...

Początek wyścigu spokojny,  na rozkręcenie nogi.  Po 5min jazdy depnąłem mocniej i wyszedłem na prowadzenie. Bez oszczędzania się. Ma być dobry trening, więc nie ma, co się czarować. Szybko oderwałem się od chłopaków. Miałem nadzieję na ściganie z Kubą Zamroźniakiem, ale nic z tego. Kuba jechał wczoraj ciężki maraton w górach  i wyraźnie nie był w swojej optymalnej formie. Nie dziwie się :)

Kręciłem swoje nie oglądając się za siebie. Czułem się średnio,  ale starałem się jechać 100%. Strome podjazdy ułatwiały to zadanie. Na rundzie znalazło się  kilka ciekawych  technicznych fragmentów, więc fan z jazdy też był.  5 okrążeń, 1h 20min ścigania, dojeżdżam na metę, jako pierwszy zawodnik. 

Cóż, zwycięstwo może niezbyt spektakularne, ale zawsze to zwycięstwo :) Najważniejsze, że w nogi weszło i to na pewno zaprocentuje! Jak wszystko dobrze pójdzie, to w najbliższą Niedzielę wystartuje w Austrii na wyścigu z rangą UCI2.” 

Zdjęcia: Fotoabaj-Sport, Sebastian Żabiński sportzator.com, UKS Zawojak Zawoja

wstecz
700D