POLSKA PRODUKCJA RAM
DO ROWERÓW ROMET

Zrobotyzowana, wyposażona w najnowocześniejszy park technologiczny produkcja ram pozwala skutecznie wdrażać założenia opracowane przez projektantów i konstruktorów. Technologia produkcji ram na zautomatyzowanych liniach to innowacja na skalę światową. W tym momencie to pierwsza w Polsce, a druga w Europie fabryka, która będzie tworzyć aluminiowe ramy rowerowe. To ważny moment dla całej branży rowerowej, niewątpliwie przełomowy dla wszystkich dużych firm produkujących rowery w Europie, bowiem w istotny sposób pozwala skrócić proces produkcji roweru. To tu, w Polsce Romet zleci do produkcji innowacyjną ramę Enduro/Trail oraz ramy do najpopularniejszych rowerów z kolekcji 2020.

Do tej pory ramy używane przez większość producentów rowerowych produkowane były poza Europą. Dzięki uruchomieniu produkcji w Polsce, cały proces znacznie się przyspieszy, zapewniając jednocześnie konkurencyjną cenę finalnego produktu. Produkcja ram w Polsce gwarantuje pełną kontrolę zarówno nad jakością materiału i technologii, jak i nad samym procesem produkcyjnym.

PRZEMYSŁ 4.0.

Zrobotyzowane linie produkcyjne integrują ze sobą świat maszyn przemysłowych wykorzystywanych do produkcji ram rowerowych ze światem cyfrowym.

Innowacyjna technologia: robot spawaliczny

Malowanie na mokro odbywa się za pomocją robota,
dzięki czemu proces ten jest powtarzalny oraz wydajny

Technologia gięcia profili ram

Zdjęcia: Wykorzystano materiały udostępnione przez AG Motors Sp. z o.o.

700D