R&D

Research and
Development

Zespół R&D odpowiada całościowo za proces tworzenia projektów od etapu koncepcji, przez szkice, modele 2D, aż po dokumentację wykonawczą. Dzięki nowoczesnym drukarkom 3D wyprodukowanie modelu każdej ramy trwa niespełna dobę, co w znaczny sposób pozwala przyspieszyć proces wdrożenia ramy do produkcji. Na kolejnym etapie realizowany jest wzór, który następnie jest testowany w laboratorium oraz w terenie. Jeżeli przejdzie pomyślnie wszystkie testy – trafia do seryjnej produkcji.

Każda dyscyplina ma swoje wymogi i to one wyznaczają zakres i przebieg ich realizacji. Design jak mówi popularne stwierdzenie: jest wszystkim. Linia, kształt, bryła, grafika poprowadzone umiejętnie zawsze stają się składową zadowolenia klienta.

Badania rynku coraz częściej pokazują, że odbiór wizualny staje się głównym motywem decyzji zakupowych. Aby założenia wymagań użytkowników oraz kreatywność projektantów mogły zostać zrealizowane w pełni, zadziałać musi czynnik związany z inżynierią konstrukcji. Na tym etapie projekt przechodzi ostateczną weryfikację w zakresie możliwości wdrożenia. Droga od wizji do realizacji jest wynikiem złożonego procesu, ukierunkowanego na oczekiwany efekt.

Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem autorskich, oryginalnych w skali międzynarodowej konstrukcji ram rowerowych wyznaczających nowe standardy w zakresie technologii wykonania, innowacyjnych technicznie, o podwyższonych parametrach mechanicznych, jakościowych oraz użytkowych. Innowacje, skupiają się wokół inżynierii materiałowej oraz mechaniki ogólnej i mechaniki ruchu. Prace projektowe zostały już zakończone, a przed nami etap produkcji – rowery na bazie naszych projektów wyjadą na ulice w nowym sezonie. W kolekcji rowerów Romet 2020 nowe ramy zastosujemy w naszych najpopularniejszych rowerach.

Nowoczesny skaner pozwalający
analizować każdy komponent rowerowy

TESTY LABORATORYJNE

Laboratorium badawcze z możliwością testowania komponentów jak również całych rowerów to zaawansowany zespół maszyn testowych. To najnowocześniejsze tego typu miejsce w tej części Europy, specjalizujące się w prowadzeniu badań nad elementami konstrukcyjnymi dla branży rowerowej. Za pomocą rozbudowanych aparatur składających się z 10 specjalistycznych urządzeń do testowania, przetestowany może być każdy komponent rowerowy zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym, a w konsekwencji dokładnie odzwierciedlić procesy zachodzące podczas użytkowania roweru.

Połączenie działu badawczego z produkcją w tym samym miejscu, pozwala optymalizować założenia konstrukcyjne już na etapie projektowania. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznej infrastruktury badawczej oraz innowacyjnej technologii – między innymi – skanowania 3D, druku 3D, analizy MES, oraz najnowocześniejszego oprogramowania CAD, działania te mają wymierny wpływ na końcową jakość produktu.

Drukowanie 3D

Możliwość testowania: ram, widelców, kół, siodełek, kierownic, pedałów, układów przeniesienia
napędów oraz całych rowerów pod obciążeniem zarówno w testach udarowych i zmęczeniowych.

Zdjęcia: Wykorzystano materiały udostępnione przez AG Motors Sp. z o.o.

700D