ROMET FACTORY TEAM: TO BYŁ BARDZO DOBRY SEZON. PODSUMOWANIE WYNIKÓW 2020

02.11.2020

Drużyna kolarska Rometa to jeden z największych teamów kolarskich w Polsce – liczy około 100 zawodników – podkreśla BikeWorld.pl podsumowując wyniki ścigającego się na co dzień w barwach Rometu fabrycznego teamu. Sezon 2020, w którym przyszło rywalizować zawodnikom w kolarstwie, podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych,  był z uwagi na sytuację związaną z epidemią COVID-19  sezonem krótkim i niepewnym, natomiast wyniki, które osiągnęli nasi kolarze potwierdzają, że był to zarówno dla drużyny, jak i indywidulanych zawodników jeden z najlepszych sezonów.

Zawody rozpoczęły się z dużym opóźnieniem, a zakończyły niespodziewanie wcześniej,  z uwagi na ponowne obostrzenia wprowadzone również na zakończenie sezonu (odwołany został ostatni wyścig z cyklu Bike Maraton). Pomimo tego niestabilnego sezonu zawodnicy RFT nie odpuścili i wzięli udział we wszystkich organizowanych w Polsce w tym sezonie zawodach. Wyniki, które osiągnęli potwierdzają, że był to zarówno dla drużyny, jak i indywidulanych zawodników jeden z najlepszych sezonów. Wśród sukcesów imponujące są zdobyte w Bike Maratonie obie klasyfikacje:  Młodzieżowa i Sportowa, łącznie 226 osobostartów i aż 15 indywidualnych zwycięstw. W cyklu Bike Atelier MTB Maraton 3 m w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Imponujące zwycięstwa indywidualne i dwukrotnie wygrana Open. Mocną pozycję RFT zanotował również w zawodach szosowych, gdzie w najbardziej prestiżowym  obecnie polskim cyklu VIA Dolny Śląsk zaliczając 103 osobostarty i wygraną w klasyfikacji generalnej na dystansie PRO.

Więcej informacji w artykule: https://portal.bikeworld.pl/artykul/sport/mtb_polska/18595/romet_factory_team_podsumowuje_sezon_2020

700D