ROMET FACTORY TEAM wchodzi w nowy sezon z setką zawodników

25.03.2019

W 2018 roku Romet Factory Team wystartował 295 razy. Zespół zawodników przejechał łącznie 13.424 km – czyli odległość jaką możemy przebyć z Polski do Australii oraz pokonał 302.180 metrów w pionie – czyli ponad trzy razy wjechał i zjechał z Mount Everest. Znakomite przygotowanie do sezonu przełożyło się na zajęcie przez zawodników 166 miejsc w Top 3. W rozpoczynającym się sezonie zawodnicy będą walczyć o sportowe laury w zawodach krajowych i międzynarodowych, a podczas treningów i przygotowań do wyścigów przetestują na sportowym poligonie znaczną część rowerów należących do kolekcji marki Romet. Jak będzie wyglądał sezon 2019 w Romet Factory Team i dlaczego tak niezwykle ważny w osiąganiu sukcesów sportowych przez Team jest niezawodny i wytrzymały sprzęt rowerowy?

W sezonie 2019 Romet Factory Team liczyć będzie 101 zawodników! Do dotychczasowego składu dołączyło 30 nowych członków. Dzięki temu Romet Factory Team, wchodzi w nowy sezon z setką doświadczonych i osiągających sukcesy w swoich dyscyplinach i kategoriach wiekowych zawodników. Obecnie 70% całego Teamu, to zawodnicy ścigający się w maratonach MTB, która jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin. Każdorazowo w zawodach MTB startuje ponad 1000 osób – zawodnicy Romet Factory Team osiągają w nich wysokie miejsca.

Od kilku sezonów obserwujemy również rosnące zainteresowanie odmianą kolarstwa szosowego. Dziś ok. 25% członków Romet Factory Team, to zawodnicy specjalizujący się w tej dyscyplinie. Ściganie w sezonie 2019 pod skrzydłami Romet Factory Team, rozpoczyna czołowa zawodniczka torowa w Polsce – Edyta Jasińska – reprezentantka Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Dodatkowo Romet Factory Team uzupełniają zawodnicy startujący w takich dyscyplinach jak XC (cross – country, kolarstwo górskie), DH (wyścigi zjazdowe – downhill), CX (Cyclocross – przełajowe), Duathlon oraz Triathlon.

Zbliżający się sezon to nowe wyzwania. Zamierzamy wystartować w ponad 150 różnych wyścigach kolarskich i zaliczyć około „1200 osobo – startów”. W naszych przygotowaniach i osiąganych sukcesach niezwykle ważna jest współpraca Romet Factory Team i działu projektowego Romet. Od kilku sezonów wiemy, że wykorzystywanie tego doświadczenia przynosi najlepsze rezultaty, które z kolei przenoszą się na zajmowanie wysokich miejsc w rywalizacji – mówi Wojciech Bączek Lider Romet Factory Team.

Efektem tej współpracy jest m.in. ubiegłoroczny sukces roweru Mustang, który wzbudził  spore zainteresowanie na rynku rowerowym, co z kolei w dużej mierze wpłynęło na decyzje związane ze specyfiką modeli w najnowszej kolekcji przygotowanej na rok 2019. W tym sezonie dzięki współpracy działu R&D marki Romet oraz zawodników Romet Factory Team, oferta modelu Mustang została rozbudowana do serii 6 Mustangów i dopasowana do indywidualnych potrzeb zarówno osób startujących w zawodach, jak i tych użytkujących rowery rekreacyjnie.

Testowanie sprzętu przez zawodników Romet Factory Team, podczas wymagających treningów i zawodów pozostaje jednym z najważniejszych czynników, które decydują o sukcesie konstrukcyjnym produkowanych przez Romet rowerów. Oddając testowanie doświadczonym zawodnikom, podczas wymagających najlepszego sprzętu tras, daje gwarancję dla naszych produktów. Praktyczne testy pozwalają naszym inżynierom stworzyć rowery, nie tylko dla najbardziej wymagających użytkowników, ale również doskonalić rowery produkowane w średnim segmencie – dodaje Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Grupa Arkus & Romet.

wstecz
700D