Romet i Decathlon łączą siły

15.05.2020

Polski producent Romet i producent sprzętu sportowego, sieć sklepów sportowych Decathlon, podjęli decyzję o współpracy i wprowadzeniu do sprzedaży w Decathlon wybranych rowerów z oferty Romet. Ich pojawienie się w sklepach Decathlon zapewni miłośnikom dwóch kółek większą dostępność rowerów, stanowiąc wsparcie dla polskiej gospodarki poprzez współpracę z polskim producentem.

- Obecnie obserwujemy ogromne zainteresowanie rowerami przez Polaków – mówi Wojciech Kozłowski, Marketing Director Decathlon w Polsce. - Nasze produkty świetnie się sprzedają,  a dzięki współpracy z Romet dodatkowo zwiększamy wybór i dostępność rowerów w sklepach Decathlon. W ten sposób realizujemy też naszą misję, jaką jest umożliwienie uprawiania sportu jak największej liczbie osób – dodaje Kozłowski

Marzec i kwiecień były trudnymi miesiącami dla branży rowerowej. Poprzez otwartość na współpracę z polskimi firmami, Decathlon przyczynia się więc do wsparcia lokalnej gospodarki. Romet to polski producent rowerów, należący do jednych z największych w Europie. Już od 14 maja w 24 sklepach Decathlon w całej Polsce oraz na decathlon.pl dostępne będą wybrane modele z segmentu wszystkich grup rowerów marki Romet: MTB, Trekking, Cross, City i kolekcji Junior, które wpisują się w najaktualniejsze trendy rowerowe, wyróżniając się przede wszystkim bardzo dobrą jakością.

Dużą część w całej ofercie Romet stanowią modele MTB, szosa i elektryczne. Wspólnym elementem obu marek jest zaangażowanie miłośników kolarstwa w tworzenie produktów- rowery Decathlon projektowane są we Francji, przy dużym zaangażowaniu sportowców. Z kolei rowery Romet tworzone są przy współpracy zawodników teamu drużyny kolarskiej Romet Factory Team, wyróżniającej się wśród teamów w Polsce i Europie: to 101 doświadczonych kolarzy, aktywnie biorących udział w budowaniu kolekcji oraz testowaniu wprowadzanych nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.

W tej nowo nawiązanej współpracy kluczowe jest także bezpieczeństwo zakupu roweru w związku z epidemią koronawirusa. - We współpracy z Decathlon ważne jest dla nas zarówno dotarcie do klienta detalicznego, jak i jakość oraz bezpieczeństwo obsługi, a także możliwość przetestowania roweru przed zakupem – mówi Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Zarządu Arkus & Romet Group– Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak wielu klientów przed  sfinalizowaniem transakcji chce wypróbować sprzęt i skonsultować się ze specjalistą – dodaje Grzegorz Grzyb.
Współpraca zaplanowana jest na maj i czerwiec, choć niewykluczone jest jej przedłużenie.

Decathlon to producent sprzętu sportowego i sieć dużych sklepów sportowych z tysiącem punktów sprzedaży na całym świecie. Pierwszy sklep Decathlon powstał w 1976 r. we Francji. W Polsce pierwsze otwarcie sklepu miało miejsce w 2001 r. Decathlon zarządza wszystkimi etapami swojej działalności: od badań i rozwoju po sprzedaż, produkcję i logistykę. Misją Decathlon jest umożliwianie jak największej liczbie osób czerpania radości i korzyści płynących z uprawiania sportu.

Grupa Arkus & Romet właściciel marki Romet ze 100% polskim kapitałem to lider w branży jednośladów z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji rowerów. Nowoczesna fabryka rowerów Romet pozwala produkować sprzęt najwyższej jakości. Romet to aktualnie największy producent rowerów w Polsce, należy też do grona najważniejszych producentów rowerów w Europie. W swoich fabrykach produkuje rocznie ok. 400 tys. sztuk rowerów, co stanowi 1/3 całej produkcji w Polsce. W swojej ofercie posiada rowery z segmentu: rowerów górskich, szosowych, trekkingowych, crossowych, miejskich oraz elektrycznych. Fabryki Romet zlokalizowane są w siedzibie głównej w Podgrodziu k/ Dębicy oraz Romet – Jastrowie na północy Polski wraz z centrum logistycznym w Kowalewie. Łączna ich powierzchnia to 65 tys. m kw. Znaczną część całej produkcji stanowi eksport rowerów na rynki Europy Zachodniej, między innymi do takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Szwecja, Hiszpania, Czechy. Aktualnie rowery z fabryki Romet sprzedawane są na 32 rynkach na świecie.

700D