rowery Elektryczne

Jak dobrać rozmiar ramy roweru Elektryczne?
Zwiń informację
liczba biegów 7-12
rozmiar ramy 16"-21"
wielkość koła 27"-28"
ramy męskie i damskie
E-MTB
Masz wyższe oczekiwania? Chcesz jeździć szybko, sprawnie i bezpiecznie w każdych warunkach? Wsiadaj na rower elektryczny! Mamy modele turystyczne, górskie i miejskie, a każdy z nich sprawi, że odkryjesz jazdę rowerem zupełnie na nowo.

W ofercie naszej marki Romet dostępne są nowoczesne rowery elektryczne, które zyskują na popularności z roku na rok. Różnią się od standardowych modeli zastosowanym silnikiem elektrycznym, który wspomaga jazdę przy prędkościach do 25 km/h. Łatwiejsze wjazdy pod górę, znacznie szybsze pokonywanie długich dystansów, a także bardzo duża pojemność baterii to cechy, które sprawiają, że rowery elektryczne Romet błyskawicznie zyskują popularność wśród wielbicieli nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Oferujemy rowery elektryczne E-MTB, E-CROSS, E-TREKKING oraz E-CITY. Poszczególne warianty różnią się przeznaczeniem, designem, kolorystyką oraz pojemnością baterii i wieloma innymi parametrami. Warto je poznać z bliska!

Jak działają rowery elektryczne Romet?

Standardowy rower napędza się wyłącznie za pomocą mięśni i ruchu nóg, podczas gdy rower elektryczny, znany także jako e-bike (electric bike), realizuje pracę wspomagającą. Wiele osób błędnie zakłada, że rower elektryczny ma napęd zdolny do jazdy samodzielnej, podobnie jak w skuterach elektrycznych. Okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Silnik realizuje wyłącznie działanie pomocnicze, dlatego włącza się kiedy osoba pedałuje, a wyłącza się po przekroczeniu granicznej prędkości, którą Prawo o ruchu drogowym wyznacza na 25 km/h. Powyżej tej prędkości rowerzysta polega wyłącznie na pracy własnych mięśni, jak w klasycznym rowerze. 

W polskim prawie obowiązuje zapis, który jasno i wyraźnie definiuje charakterystykę roweru elektrycznego. W myśl rozporządzenia silnik w rowerze elektrycznym może mieć napięcie maksymalne równe 48 V, a maksymalną moc 250 W. Napęd wspomagający musi uruchamiać się w chwili naciśnięcia na pedał, a wyłączać po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Rowerów z napędem wspomagającym nie trzeba rejestrować i ubezpieczać, a także wykonywać ich przeglądów.

Korzyści przede wszystkim

Rowery elektryczne mają wiele zalet i z tego względu są coraz popularniejsze wśród wszystkich grup wiekowych. Rower elektryczny zdecydowanie zmniejsza obciążenie mięśni i stawów podczas jazdy, dlatego też sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które nie mają wystarczająco dużo siły lub mają słabszą kondycję, co nie pozwala dojeżdżać standardowym rowerem do pracy. Dotyczy to na przykład osób starszych i schorowanych, ale też sportowców po kontuzjach, osób rozpoczynających swoja przygodę ze sportem czy tych, którym zależy na środowisku oraz jednocześnie na zdrowiu, co na wyglądzie w biurze. Co więcej, rower elektryczny to także pełen komfort w każdych warunkach. Przemierzanie długich tras przy względnie niewielkim wysiłku sprawia, że można na nim pokonywać duże odległości i omijać korki.

Nie bez znaczenia jest także oszczędność. Bieżąca eksploatacja i koszty użytkowania roweru elektrycznego to tylko ładowanie akumulatora. Wydatki te są znacznie niższe niż za paliwo samochodowe lub do motocykla. Elektryczne napędy są praktycznie bezgłośne i nie generują dużego hałasu, a jedynie lekkim szum, dlatego też nie męczą nawet podczas najdłuższych tras. Co więcej, w razie potrzeby baterię można ładować w miejscu docelowym, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na cykliczne tankowanie samochodu bądź motocykla.

Typy rowerów z napędem elektrycznym

W katalogu marki Romet znajdziesz zróżnicowane rowery elektryczne, które z pewnością sprawdzą się w konkretnym przypadku. Do pokonywania miejskich tras po równym i przewidywalnym podłożu najlepiej sprawdzi się linia E-CITY, w której stawiamy na komfort, wygodne siodełka oraz wytrzymałe i zwinne konstrukcje. Sprawdzają się one w trakcie miejskiej jazdy po najbardziej zatłoczonych drogach rowerowych. Serię E-TREKKING dedykujemy wielbicielom rowerowej turystyki, którzy pokonują dłuższe trasy i oczekują najwyższej możliwej bezawaryjności oraz wygody. Rowery E-CROSS kierujemy do fanów pozamiejskiej jazdy, np. po leśnych lub polnych ścieżkach, a modele E-MTB do rowerzystów, którzy wykorzystują rower do jazdy po szczególnie wymagającym terenie. Są bardzo zwrotne, zwarte i wyposażone w szerokie opony z grubym bieżnikiem, które gwarantują dobrą przyczepność także podczas jazdy po sypkich i luźnych nawierzchniach. W modelach e-MTB waży jest napęd centralny i bateria zintegrowana z ramą.

Istotne parametry rowerów elektrycznych

Wszystkie rowery elektryczne marki Romet są znane na rynku rowerowym ze względu na ich znakomite wykonanie. Wśród najważniejszych części mechanicznych warto wyróżnić między innymi niezawodne silniki. Postawiliśmy na sprawdzone jednostki marki Shimano, np. Steps E8000 lub firmy Bafang. Wszystkie gwarantują płynne załączanie silnika podczas obciążenia oraz zmianę siły wspomagania zależnie od nacisku na pedały przez rowerzystę. Podobnie jest w przypadku baterii, które dzięki bardzo dużej pojemności (nawet ponad 500 Wh) pozwalają na pokonywanie długich tras bez zmiany wydajności jednostki napędowej i potrzeby częstego ładowania. Akumulatory są bezpieczne w użytkowaniu, odporne na działanie standardowych warunków atmosferycznych oraz charakteryzują się wysoką sprawnością. Ponadto są pozbawione efektu pamięci i można je doładowywać w każdej chwili, niezależnie od stopnia ich wyładowania.

Ciekawe rozwiązania techniczne w rowerach elektrycznych Romet

Jako producent z wieloletnim doświadczeniem na rynku rowerowym dopracowaliśmy proces produkcyjny rowerów do perfekcji i oferujemy naszym klientom modele zarówno dla profesjonalistów, jak i dla rowerzystów-amatorów. W przypadku rowerów E-CITY postawiliśmy między innymi na lekkie ramy wykonane ze stopu aluminium 6061 poddanego procesowi wyżarzania. Ramy są bardzo wytrzymałe, a przy tym także lekkie. Wewnętrzne prowadzenie linek i przewodów zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia w trakcie jazdy, a duża liczba biegów ułatwia pokonywanie tras pod górkę. Sztywna oś ułatwia prowadzenie roweru po najbardziej wymagających terenach, a także zwiększa jego wytrzymałość. Z kolei piasty o zwiększonym rozstawie osi umożliwiają założenie szerokich opon, a zmienny punktu obrotu zapewnia wysoką aktywność zawieszenia podczas pokonywania największych nierówności. Co więcej, cieniowanie rur pozwoliło na znaczne obniżenie masy, bez wpływu na wytrzymałość. Zachęcamy do zakupu rowerów elektrycznych marki Romet, a w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

ROMET sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących oferowanych w niniejszym katalogu modeli rowerów, w tym także w zakresie ich wyposażenia, parametrów technicznych, miejsca pochodzenia i ceny, jak również wycofania danego modelu z oferty. Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.
700D