rowery MTB

Jak dobrać rozmiar ramy roweru MTB?
Rozmiar roweru określony jest przez długość rury podsiodłowej. To odległość od środka supportu do obejmy wspornika siodła. Tradycyjnie ten rozmiar wyrażony jest w calach. To jaki rodzaj roweru wybierzesz ma wpływ na rozmiar roweru. Dlatego też, ramy rowerów z różnych kategorii mogą być przeznaczone dla użytkowników o różnym wzroście, mimo tej samej nominalnej wysokości ramy. Z tego względu na ramach umieściliśmy tez oznaczenia S/M/L/XL co pozwoli na łatwiejsze dobranie rozmiaru ramy.
wzrost [cm]
rozmiar ramy [cale] rozmiar ramy
158 - 168
15” - 16” S
168 - 178
17” - 18” M
178 - 185
19” - 20” L
185 - 193
21” - 22” XL
Zwiń informację
liczba biegów 11-27
rozmiar ramy 14"-29"
wielkość koła 26"-29"
ramy męskie i damskie
MTB XC
Maratonowe rowery to kolejny krok odpowiadający zmieniającym się sportowym realiom, a w konsekwencji idącymi za nimi potrzebami rynku. Monsuny to modele, które doskonale sprawdziły się na przestrzeni kilku lat i kolekcji. Ich konstrukcja od kilku sezonów bazuje niezmiennie na carbonowej ramie, która wielokrotnie udowodniła swoją skuteczność w rywalizacji zawodniczej oraz najbardziej wymagających testach laboratoryjnych. Niska waga, wyjątkowa sztywność oraz doskonałe przenoszenie siły, zapewnia doskonały transfer mocy i wydajność napędzania tych wyjątkowych maszyn. Seria Mustangów 2020 to najważniejsza, silna grupa, którą dodatkowo rozbudowaliśmy o nowe modele.
MTB
Grupa rowerów Romet MTB to przekrój modeli stanowiących esencję kolarstwa górskiego z segmentu entry level. Wszystkie cechy rowerów zostały opracowane w taki sposób, aby możliwie najwierniej odwzorować zalety maszyn z segmentu sportowego. Aby zrealizować te założenia, szczególną uwagę zwróciliśmy na zbalansowanie starannie opracowanych specyfikacji. Analizując najistotniejsze z punktu widzenia jakości jazdy elementy konstrukcyjne, zadbaliśmy o najwyższy poziom komponentów w tej półce cenowej, osiągając wyjątkową relację jakości do ceny.
MTB LADY
Modele Jolene to rowery posiadające wszystkie cechy sportowych rowerów górskich, dopasowane pod względem ergonomii i designu do wymagających kobiecych gustów. To grupa, która wydobywa z roweru górskiego wszystko co najlepsze w kobiecym MTB. Geometrię uwzględniającą anatomię kobiet zaadoptowano do rowerów na kołach 26 i 27,5 cala, tak aby umożliwić idealne dopasowanie i komfort użytkowania. Szeroka gama rozmiarów i kolorystyki pozwala łatwo wybrać swoją ulubioną Jolene i ruszać po przygodę. Seria Jolene 2020 to osiem modeli z doskonałą relacją jakości do ceny, precyzyjnie dobranymi komponentami, odpowiada obecnym trendom i oczekiwaniom w grupie damskich rowerów MTB.
ROMET sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących oferowanych w niniejszym katalogu modeli rowerów, w tym także w zakresie ich wyposażenia, parametrów technicznych, miejsca pochodzenia i ceny, jak również wycofania danego modelu z oferty. Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.
700D