rowery Szosowe

Jak dobrać rozmiar ramy roweru Szosowe?
Dopasowanie ramy przekłada się na ergonomię i możliwość pełnego wykorzystania potencjału rowerzysty. Wysokość ramy musi zapewniać dostateczny dystans pomiędzy górną rurą ramy a kroczem. Ma on pozwolić na bezpieczne zeskoczenie z pedałów bez przykrych konsekwencji.

Przygotowaliśmy sugerowane rozmiary ram rowerów szosowych wg. ogólnej klasyfikacji (opartej jedynie o wzrost). Należy jednak pamiętać, iż jednym z czynników definiujących odpowiedni rozmiar ramy jest m.in. długość nogi. Należy sprawdzić w sklepie dopasowanie ramy.

  49 52 55 58
HURAGAN DISC 2   <172 cm 172 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm
HURAGAN DISC 1   <172 cm 172 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm

  S M L XL
HURAGAN CRD TEAM   <172 cm 172 - 180 cm 180 - 188 cm >188 cm
HURAGAN CRD   <172 cm 172 - 180 cm 180 - 188 cm >188 cm
HURAGAN 4   <168 cm 168 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm
HURAGAN 3   <168 cm 168 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm
HURAGAN 2   <168 cm 168 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm
HURAGAN 1   <168 cm 168 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm
HURAGAN   <168 cm 168 - 178 cm 178 - 188 cm >188 cm
Zwiń informację
liczba biegów 16-22
rozmiar ramy 47cm-58cm
wielkość koła 700
ramy męskie
SZOSA
Lubisz szybką jazdę? Okoliczne trasy nie mają przed Tobą tajemnic? Znajdź swój idealny rower szosowy w ofercie Rometu! Od podstawowych modeli aż po profesjonalne karbonowe maszyny stworzone do wygrywania, mamy coś dla każdego.

Zakup roweru szosowego jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Setki modeli dostępnych w różnych sklepach i zastosowanie do ich produkcji wysokiej jakości materiałów sprawiają, że wybór odpowiedniego roweru bywa czasochłonny i nie zawsze optymalny. W firmie Romet od samego początku naszego istnienia oferujemy klientom znakomicie wykonane rowery, które doskonale sprawdzają się w różnych warunkach terenowych. Modele dostępne w tej kategorii zostały wykonane ze specjalnego stopu aluminium lub karbonu, dzięki czemu charakteryzują się niską masą przy ogromnej trwałości i są wyposażone w najwyższej klasy podzespoły marek, takich jak Shimano. Warto zapoznać się ze wszystkimi rowerami szosowymi na rok 2021!

Warto zaufać marce Romet

Obecnie marka Romet sp. z o.o produkuje wysokiej klasy rowery, motorowery i rowery elektryczne, wykorzystując w tym celu wyłącznie dobrej klasy podzespoły i materiały. Firma stawia na skonkretyzowaną, lecz także bardzo bogatą ofertę, w której znajdą coś dla siebie zarówno fani jazdy po bezdrożach, wielbiciele powietrznych ewolucji oraz kolarstwa grawitacyjnego, jak i profesjonalni sportowcy.

Rower szosowy - podstawowe informacje i sposób użytkowania

Rower szosowy jest przeznaczony do jazdy po twardej i stosunkowo równej nawierzchni oraz do pokonywania długich odcinków w jak najkrótszym czasie. Właśnie z tego powodu rowery szosowe są stosunkowo lekkie i wyposażone w wąskie opony, które generują minimalne opory toczenia. Bardzo istotna jest także wysoka sztywność ramy, powinna być wykonana z bardzo trwałych i odpornych tworzyw. Ważną kwestię stanowi najwyższa liczba przełożeń, umożliwiająca pokonywanie dystansu po drodze z większą łatwością.

Koła o klasycznej średnicy 622 mm (28”) zapewniają najlepszy stosunek prędkości do komfortu użytkowania. Z kolei ogumienie powinno charakteryzować się jak najniższym poziomem oporu, który dla kolarza stanowi zbędne obciążenie, wpływające na ilość energii niezbędnej do utrzymania wysokich prędkości.

Różnice występują także w obrębie liczby biegów/przerzutek. Fani kolarstwa amatorskiego mogą zdecydować się na modele do 16 biegów, wyposażone w 2 zębatki z przodu, mechanizm korbowy oraz 8 zębatek na tylnej piaście. Rowerzyści, dla których znaczenie mają nawet ułamki sekund, mogą zdecydować się na warianty wyposażone w 11 biegów, umożliwiające precyzyjne dopasowanie przełożenia do rodzaju podłoża, stopnia nachylenia oraz wytrzymałości kolarza i zapasu sił. 

Szczegóły techniczne rowerów szosowych Romet

W rowerach szosowych marki Romet na 2021 rok postawiliśmy na zdecydowanie najlepsze materiały oraz osprzęt, które zapewniają wieloletnie użytkowanie przy najwyższej możliwej wydajności. Większość modeli została wykonana z najwyższej klasy stopu aluminium 6061. Surowiec ten odznacza się o ponad 30% większą trwałością niż standardowe aluminium, dzięki czemu mogliśmy zaprojektować ramy z o 30% cieńszymi ściankami, przy zachowaniu tej samej wytrzymałości. Ramy tym samym są znacznie lżejsze i pozwalają na osiąganie znacznie wyższych prędkości średnich na wybranym odcinku.

Wyróżnikiem niektórych modeli jest zastosowanie karbonowych widelców. Materiał ten charakteryzuje się dużą ceną produkcji, lecz także bardzo ważnymi cechami użytkowymi, które sprawiają, że jest często wykorzystywany w rowerach z wyższej linii, np. Romet Huragan Disc 2. Karbon cechuje się bardzo wysoką sztywnością i zarazem niską wagą, dlatego pozytywnie wpływa na zmniejszenie masy rotowanej obręczy. Co to oznacza dla rowerzysty? Znacznie łatwiejsze przyspieszanie, lepszą zwinność i ograniczenie efektu bezwładności. Rowery szosowe z karbonowymi obręczami są preferowane przez profesjonalnych kolarzy, którzy zwracają uwagę na każdy aspekt dotyczący budowy ich roweru. Z tego samego materiału wykonany może być też widelec. Karbon w przypadku tego elementu zapewnia zmniejszenie liczby drgań przenoszonych na nadgarstki i dłonie rowerzysty, co korzystnie wpływa na mięśnie i ogranicza ich zmęczenie, a ponadto na stawy i ścięgna. Warto wiedzieć, że niewielkie mikrourazy w rejonie dłoni są przyczyną wyłączenia z treningów na wiele tygodni lub miesięcy.

Inne ciekawe rozwiązania techniczne stosowane w rowerach szosowych Romet 2021

Wśród rozwiązań technicznych w rowerach szosowych marki Romet warto wyróżnić łożyska o różnej średnicy w główce sterowej. System ten pozwala na obniżenie masy całego elementu i zwiększenie sztywności całego frontu, co jest szczególnie istotne w przypadku długiej jazdy po ulicach z równą nawierzchnią. Tradycyjne zaciski mocujące obsługiwane za pomocą wygodnej dźwigni ułatwiają eksploatację roweru. Wiele rowerów szosowych ROMET na 2021 rok ma ramę wykonaną w technologii hydroformowania, która polega na nadaniu jej kształtu za pomocą oleju podawanego pod bardzo dużym ciśnieniem. Oferujemy rowery szosowe w rozmiarach ramy od 47 cm do 58 cm.

Podzespoły zastosowane w rowerach szosowych Romet

W firmie Romet stawiamy wyłącznie na sprawdzone i pewne podzespoły, które zapewniają długie użytkowanie i bardzo wysoką trwałość oraz wysoką wydajność. Należą do nich między innymi przerzutki tylne i przednie marki Shimano, np. Shimano Ultegra ST-R8070 Di2 11 speed. Są elektroniczne i charakteryzują się niezwykle płynnym działaniem w pełnym zakresie ich pracy oraz ponadprzeciętną wytrzymałością. Z tego względu są najczęściej wybierane przez profesjonalistów. Obsługuje się je przy pomocy manetek tej samej firmy, które są wygodne w użytkowaniu i przyczyniają się do osiągania doskonałych czasów w trakcie szosowej podróży przez wiele kilometrów.

Doskonale wiemy także, jak istotne jest bezpieczeństwo i możliwość zmniejszania prędkości oraz awaryjnego hamowania. Właśnie z tego powodu rowery szosowe na rok 2021 wyposażyliśmy w hamulce marki Shimano, Tektro oraz Promax, które zapewniają błyskawiczne i przewidywalne wytracanie prędkości przez długi czas, bez ryzyka ich przegrzania np. podczas jazdy w terenie górzystym.

Większość opon stosowanych w rowerach szosowych ROMET na 2021 rok wyposażyliśmy w ogumienie pewnej i znanej marki Michelin, np. model Lithion 3, Power Time Trial, Power All Season, PRO Road Competition czy też Dynamic Classic lub Dynamic Sport. Wszystkie opony, niezależnie od ich modelu, cechują się rewelacyjną przyczepnością na każdej nawierzchni. Skutecznie przenoszą energię kinetyczną na asfalt i ulegają powolnemu, równomiernemu zużyciu, dzięki czemu nie zmieniają swoich właściwości przez cały okres ich eksploatacji.

Wygląd i styl są równie istotne

Rowery szosowe marki Romet na rok 2021 zaprojektowaliśmy ze zwróceniem uwagi na ich stronę wizualną. Doskonale wiemy, że dla rowerzystów zawodowych oraz amatorskich liczy się wygląd używanego przez nich sprzętu, co dotyczy również rowerów. Wszystkie modele naszej marki wyróżniają się na tle innych zastosowaniem najwyższej klasy lakierów, które cechują się głęboką kolorystyką i znakomitym nasyceniem całej powierzchni. Kolory zachowują swoją tonację przez cały okres eksploatacji, są odporne na działanie intensywnych promieni słonecznych oraz wody i wilgoci, a nawet na mniejsze zarysowania i niewielkie odpryski. Na dolnej części ramy z reguły umieszczamy duży, jednokolorowy napis marki Romet. Dbałość naszej firmy o wizualną stronę rowerów szosowych widać także w ukrytych przewodach hydraulicznych i linkach. Dzięki temu nie zaburzają one proporcji całego roweru, a przy tym pełnią funkcję praktyczną, gdyż chronią je przed uszkodzeniem np. podczas upadku bądź w razie działania szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zamów już dziś!

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym, a do tworzenia wszystkich rowerów używamy wyłącznie sprawdzonych podzespołów od wyselekcjonowanych dostawców na świecie. Nie uznajemy kompromisów, dlatego wszystkie rowery szosowe Romet na sezon 2021 świetnie łączą cechy ciekawej stylistyki z doskonałą klasą zastosowanych materiałów oraz najwyższą wydajnością. Zamów już dziś i skorzystaj z naszego doświadczenia, zamawiając jeden z rowerów szosowych 2021 marki Romet!

ROMET sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących oferowanych w niniejszym katalogu modeli rowerów, w tym także w zakresie ich wyposażenia, parametrów technicznych, miejsca pochodzenia i ceny, jak również wycofania danego modelu z oferty. Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.
700D