ZWYCIĘSTWO W UPALNEJ BIELAWIE

27.07.2016

Siódmą edycję Bike Maratonu rozegrano w Bielawie na wymagającej górskiej trasie o charakterze alpejskim. Niekończące się szutrowe podjazdy selekcjonowały bezkompromisowo stawkę zawodników, swoje trzy grosze w tej kwestii dodały fragmenty technicznych zjazdów, na których o poważną kraksę lub defekt sprzętu nie było trudno. Nasz reprezentant Bartosz Janowski standardowo zmierzył się z królewskim dystansem Giga, na którym kolejny raz popisał się solidną formą -wygrywając zmagania!

Bartek krótko podsumował rywalizację w Bielawie:

„Ostatnio wraz z moją całą drużyną zaliczyłem bardzo solidny terenowy dzień treningowy na ścieżce Romet Red Line i Trasach Enduro w Srebrnej Górze i to zaprocentowało też świetnym samopoczuciem w trakcie rywalizacji. Od początku trasa wyścigu wznosiła się mocno z tego powodu już pierwsze kilometry zapewniły selekcję. Miałem świetne czucie roweru, nogi kręciły się bardzo dobrze, więc nadałem wysokie tempo i po ok. 15 kilometrach znalazłem się samodzielnie na czele wyścigu.

Dalej aż do samej mety skupiałem się na utrzymywaniu właściwej dla mnie intensywności. W Bielawie było to kluczowe szczególnie na najcięższym dystansie Giga gdyż znajdowały się na nim trzy wymagające, bardzo długie podjazdy, na których kryzys mógłby zakończyć się mocnym spadkiem w klasyfikacji. Pewnie kontrolowałem sytuację, zjazdy pokonywałem z zapasem by nie złapać defektu i metę osiągnąłem niezagrożony na pierwszym miejscu, z czego jestem oczywiście bardzo zadowolony!”

wstecz
700D