How to choose size of frame of the MTB bike?
Rozmiar roweru określony jest przez długość rury podsiodłowej. To odległość od środka supportu do obejmy wspornika siodła. Tradycyjnie ten rozmiar wyrażony jest w calach. To jaki rodzaj roweru wybierzesz ma wpływ na rozmiar roweru. Dlatego też, ramy rowerów z różnych kategorii mogą być przeznaczone dla użytkowników o różnym wzroście, mimo tej samej nominalnej wysokości ramy. Z tego względu na ramach umieściliśmy tez oznaczenia S/M/L/XL co pozwoli na łatwiejsze dobranie rozmiaru ramy.
wzrost [cm]
rozmiar ramy [cale] rozmiar ramy
158 - 168
15” - 16” S
168 - 178
17” - 18” M
178 - 185
19” - 20” L
185 - 193
21” - 22” XL
Hide information
number of gears 11-27
frame size 14"-21"
tire size 26"-29"
frames men and women
All types of frames
men
women
All types of frames
14"
15"
15,5"
16,5"
17"
18"
19"
20"
21"
21'"
MTB XC
Monsuny to modele, które doskonale sprawdziły się na przestrzeni kilku lat i kolekcji. Testowane na szeroką skalę przez zawodników oraz laboratoryjnie, cechują się wysoką wytrzymałością oraz sztywnością konstrukcji. Wszystkie Monsuny produkowane seryjnie posiadają dokładnie te same ramy, co wersje wyścigowe, dając użytkownikom pewność oczekiwanych parametrów. Z identycznych modeli korzysta w obecnym sezonie Romet Factory Team. Na kolekcję 2019 składają się trzy modele, w tym topowy 12-biegowy Monsun 3. Seria Mustang to zupełnie przebudowana oferta modeli na ramach aluminiowych. Do tej pory były to 3 topowe modele. W kolekcji 2019 zwiększyliśmy ich liczbę aż do 7 rowerów o rozbudowanej i atrakcyjnej specyfikacji. Wszystko po to, aby ten uznany model mógł być dostępny dla szerszej grupy użytkowników, zachowując wszystkie wartościowe cechy typowe dla Mustangów: zaawansowaną aluminiową ramę, sportową geometrię, wyrazistą, minimalistyczną grafikę. Mustangi 2019 stanowią jeden model na kołach 27,5” oraz 6 modeli na kołach 29”. Serię zamyka nowoczesny Mustang EVO zbudowany na 12-biegowym napędzie SRAM.
ENDURO / ALL MOUNTAIN
Rowery z grupy Enduro / All Mountain w wyjątkowy sposób łączą skuteczność w pokonywaniu podjazdów z przyjemnością zjeżdżania. W kolekcji 2019 całkowicie skoncentrowaliśmy się na hardtailach – najlepiej sprawdzających się na polskich ścieżkach. Zmodyfikowana maratonowa geometria modelu Mustang Trail wprowadza do roweru mocny zjazdowy pierwiastek z zachowaniem pełnych możliwości uphill-owych. W kolekcji nie mogło zabraknąć modelu Jig – naszego ulubionego fun bike’a, którego docenią szczególnie Ci, którzy od czasu do czasu lubią nieco mocniej złożyć się w zakręcie lub poderwać do lotu.
MTB
W 2019 wprowadziliśmy zmiany w kolekcji rowerów Rambler i Jolene. Teraz modele rowerów górskich z segmentu entry level posiadają nową strukturę modelową: nowe nazewnictwo oraz bardzo dobrą relację specyfikacji do ceny. Wszystkie zmiany zostały wprowadzone w taki sposób, aby zbudować rowery konkurencyjne na rynku. Jednocześnie proponujemy nowy design o mocnym, sportowym zacięciu. Wyższe modele Ramblerów odznaczają się sportową geometrią oraz rozwiązaniami technologicznymi znanymi z bardziej zaawansowanych grup, m.in. wewnętrzne prowadzenie przewodów, haki post mount, dopracowaną ergonomią. Modele niższe tradycyjnie korzystają z rozwiązań klasy komfort, zapewniając łatwe użytkowanie i stabilne zachowanie roweru w terenie.